• Szkolenia wideo

  Ważną kwestią w działalności każdego przedsiębiorstwa jest stałe zwiększanie kwalifikacji przez jego pracowników. Można to osiągnąć kilkoma sposobami. Pracownicy mogą uczyć się niezbędnych umiejętności od siebie nawzajem, zwłaszcza jeśli stawiają w danej firmie swoje pierwsze kroki. Jednak metoda ta zawodzi w sytuacji, gdy kierownictwo firmy decyduje wprowadzić do jej oferty całkowicie nowe produkty lub usługi. Konieczne wtedy staje się odbycie przez pracowników specjalistycznych szkoleń. Jednak trudno wysłać na szkolenia jednocześnie wszystkich przeznaczonych do niego pracowników, gdyż grozi to paraliżem firmy.

  Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

  Z kolei nie zawsze sprawdza się także szkolenie w placówkach firmy przeprowadzone przez specjalnie przybyłe osoby. W tej sytuacji najbardziej rozsądną alternatywą staje się szkolenie wideo. Jeśli przy tym będzie ono dostępne w sieci intranetu albo przesłane drogą mailową do pracowników, będą mogli oni skorzystać z niego w najbardziej odpowiednim momencie. Warto przy tym zauważyć, że profesjonalne szkolenia wideo nie polegają wyłącznie na nagraniu za pomocą kamery video wykładu instruktora. Osoba ta, oprócz oczywiście doskonałego przygotowania merytorycznego, powinna także odpowiednio zachowywać się przed kamerą. Szczególna istotna jest tu odpowiednia wymowa i tembr głosu, a także właściwa mowa ciała.

  Tworząc szkolenie wideo, należy zadbać nie tylko o profesjonalnego instruktora, ale także o odpowiednią jakość nagrania, w szczególności o jakość obrazu i dźwięku, który nie może być zbyt cichy. Spełnienie tych wszystkich warunków może sprawić, że szkolenia wideo będą nie tylko nieocenioną pomocą dla pracowników firmy w procesie zwiększania ich wiedzy i podnoszenia kwalifikacji, ale także mogą służyć za materiały wykorzystane w ramach kampanii marketingowych firmy. Pamiętajmy również o tym, że film szkoleniowy nie powinien być tak długi jak wykład – w praktyce wystarcza  5 – 7 minut. Wskazane jest także, aby treści omawiane przez instruktora łączyć także ze skondensowaną treścią w formie pisanej.

  Categories: Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *