• Interaktywne treści

  Każdy z nas niewątpliwie dość często miał w ręku gazetę lub książkę, którą z zaciekawieniem czytał. Czytał, ale do tego ograniczał się jego kontakt z treścią, co najwyżej mógł zakreślić najciekawsze lub najważniejsze fragmenty. Sytuacja zmieniła się wraz z rozwojem informatyki i pojawieniem się nowych technologii. Coraz rzadziej odbiorcy treści, zwłaszcza młodemu człowiekowi, wystarcza samo jej przyswojenie. Zamiast tego chce mieć możliwość wpływania na treść i jej kształtowania. Sposobem na zwiększenie atrakcyjności treści jest jej interaktywność.

  Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

  Interaktywność polega tutaj na możliwości wzajemnej komunikacji pomiędzy użytkownikiem z jednej strony, a innym użytkownikiem lub programem komputerowym z drugiej strony. Tak więc książka nie jest medium interaktywnym, gdyż nie komunikuje się z jej odbiorcą, natomiast gra komputerowa może z graczem toczyć dialog. Jednakże najwięcej interaktywnych treści możemy niewątpliwie znaleźć w Internecie. Jego główną cechą i największą zaletą jest bowiem możliwość komunikacji. Komunikujemy się poprzez serwisy społecznościowej, fora dyskusyjne, gry internetowe i na wiele innych sposobów. Wiele z nich z powodzeniem można również wdrożyć w ramach firmowej strony internetowej.

  Nie ulega bowiem wątpliwości, że w obliczu dużej konkurencji na rynku swoją szansę na sukces zwiększają te przedsiębiorstwa, które potrafią przyciągnąć do swojej oferty jak największą liczbę klientów. Metodą na zainteresowanie potencjalnych klientów może być przykładowo umieszczenie na firmowej stronie prostych gier, w których podczas rozgrywki wykorzystywane byłyby produkty tej firmy. Inną metodą jest umieszczenie ankiety oceniającej produkty lub usługi firmy, bądź też forum dyskusyjnego poświęconego firmie. W tym wypadku na pewno zwiększymy zainteresowanie firmą, musimy jednak być świadomi tego, że większość wpisów lub ocen może być zamieszczonych przez osoby niechętne firmie lub też przez niezadowolonych klientów. Warto jednakże zadbać o to, aby klient rzeczywiście mógł odczuć, że jego opinie są dla firmy ważne.

  Categories: Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *